Dla każdego, kto szuka niezawodnego i bezpiecznego miejsca do obstawiania zakładów sportowych i gier kasynowych online w Polsce, bukmacher Mostbet jest idealnym wyborem. Wypróbuj już teraz i ciesz się naszymi wysokimi kursami, różnymi bonusami i promocjami, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i szybkimi wypłatami. Do Twojej dyspozycji jest również praktyczna aplikacja mobilna, dzięki której możesz zalogować się do Mostbet z urządzeń mobilnych.
Menu Zamknij

Data wystawienia, czy data sprzedaży w KPiR?

Prowadząc działalność, zwłaszcza na początku można mieć problem z właściwym rozpoznaniem i datowaniem operacji gospodarczych. Czy w KPiR data wystawienia, czy sprzedaży jest tą właściwą? Nad tym zastanawia się każdy nowy przedsiębiorca, zwłaszcza gdy te daty są różne.

Data wystawienia czy data sprzedaży w KPiR – co się liczy?

Zastanawiając się która: data wystawienia czy data sprzedaży w KPiR ma być zastosowana, warto wiedzieć, co mówi prawo. W praktyce, jeśli daty są różne w Podatkowej Księdze Przychodów i Rozchodów podajemy dzień sprzedaży albo dzień otrzymania należności. Zatem mając przychód w KPiR data wystawienia czy data sprzedaży nie muszą być takie same, ale jeśli faktura ma późniejszą datę niż faktyczna sprzedaż, to momentem uzyskania przychodu jest dzień sprzedaży.

KPiR - Warto wiedzieć