Dla każdego, kto szuka niezawodnego i bezpiecznego miejsca do obstawiania zakładów sportowych i gier kasynowych online w Polsce, bukmacher Mostbet jest idealnym wyborem. Wypróbuj już teraz i ciesz się naszymi wysokimi kursami, różnymi bonusami i promocjami, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i szybkimi wypłatami. Do Twojej dyspozycji jest również praktyczna aplikacja mobilna, dzięki której możesz zalogować się do Mostbet z urządzeń mobilnych.
Menu Zamknij

Ewidencja przebiegu pojazdu w KPiR

Od 1 stycznia 2019 rozliczani samochodów osobowych uległo zmianie. Aby uzyskać prawo do pełnego odliczenia VAT oraz w PIT, należy prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu, czyli tzw. kilometrówkę. Jak powinna być prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu w KPiR?

Ewidencja przebiegu pojazdu w KPiR – jak ją prowadzić?

Aby odliczyć VAT, należy pamiętać, że auto może być wykorzystywane tylko w celach służbowych i należy to udowodnić. Potrzebne jest zgłoszenie auta na formularzu VAT-26 w urzędzie skarbowym i prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu wedle przepisów z Ustawy o VAT. Aby zaliczyć koszty związane z posiadaniem służbowego samochodu do kosztów uzyskania przychodu, również trzeba je udowodnić, prowadząc ewidencję przebiegu pojazdu.

KPiR - Warto wiedzieć