Dla każdego, kto szuka niezawodnego i bezpiecznego miejsca do obstawiania zakładów sportowych i gier kasynowych online w Polsce, bukmacher Mostbet jest idealnym wyborem. Wypróbuj już teraz i ciesz się naszymi wysokimi kursami, różnymi bonusami i promocjami, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i szybkimi wypłatami. Do Twojej dyspozycji jest również praktyczna aplikacja mobilna, dzięki której możesz zalogować się do Mostbet z urządzeń mobilnych.
Menu Zamknij

KPiR a pełna księgowość. Którą formę wybrać?

Ewidencja w formie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów przeznaczona jest co do zasady dla przedsiębiorstw małych i średnich. Natomiast pełna księgowość jest obowiązkowa dla firm, które np. zatrudniają średnio 50 osób i ubiegłoroczna suma bilansowa wynosiła równowartość co najmniej 2,5 mln euro. Są jednak firmy, które mogą wybrać sposób ewidencji.

KPiR, a pełna księgowość – ważne różnice

KPiR jest uproszczoną formą ewidencji, natomiast pełna księgowość jak nazwa wskazuje, będzie bardzo szczegółowa. Zatem KPiR a pełna księgowość różnią się liczbą obowiązków. KPiR jest wystarczająca dla wielu przedsiębiorstw. Nie wymaga prowadzenia tak dużej ilości statystyk i raportów jak pełna księgowość. Dlatego dla MSP jest korzystniejsza.
KPiR - Warto wiedzieć