Dla każdego, kto szuka niezawodnego i bezpiecznego miejsca do obstawiania zakładów sportowych i gier kasynowych online w Polsce, bukmacher Mostbet jest idealnym wyborem. Wypróbuj już teraz i ciesz się naszymi wysokimi kursami, różnymi bonusami i promocjami, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i szybkimi wypłatami. Do Twojej dyspozycji jest również praktyczna aplikacja mobilna, dzięki której możesz zalogować się do Mostbet z urządzeń mobilnych.
Menu Zamknij

Podatek od nieruchomości w KPiR

Podatek od nieruchomości należy odprowadzić od gruntów, budynków i ich części oraz budowli lub ich części, które związane są z prowadzeniem firmy. Wysokość podatku ustalana jest przez organ podatkowy raz do roku. A sama stawka zależy od miejsca położenia nieruchomości. Warto pamiętać, że obowiązek podatkowy powstaje od następnego miesiąca po dacie stwierdzenia zobowiązania z tytułu tego podatku.

Podatek od nieruchomości w KPiR – jak go zaksięgować?

Jak zaksięgować podatek od nieruchomości w KPiR? Należy pamiętać, że nie jest on powiązany z konkretnym przychodem, a więc jest kosztem pośrednim. Podatek od nieruchomości w KPiR zatem należ zaksięgować na podstawie faktury, rachunku lub innego dowodu. A dzień poniesienia kosztu to dzień wystawienia takiego dokumentu. Wydatek należy ująć w 13 kolumnie KPiR jako pozostałe wydatki z datą wystawienia decyzji przez urząd.

KPiR - Warto wiedzieć